Zasady wystawiania skierowań na drugą dawkę. Szczegóły dotyczące kart szczepień

1 lat temu 44
Jak przypomina ezdrowie.gov.pl, skierowanie na szczepienie jest wystawiane automatycznie osobom, które kwalifikują się do szczepienia na drugą dawkę przypominającą W przypadku, gdy brak stosownego skierowania, lekarz może uprawnionym osobom wystawić skierowanie zgodnie ze wskazanymi wytycznymi, m.in. typ skierowania czy procedurę W przypadku braku skierowania, lekarz może je uprawnionym osobom wystawić 

Pomocne szczegóły dotyczące skierowań

Jak przypomina portal ezdrowie.gov.pl, skierowanie na szczepienie jest wystawiane automatycznie osobom, które kwalifikują się do szczepienia na drugą dawkę przypominającą zgodnie z komunikatami Ministra Zdrowia.

Jednak w przypadku braku skierowania, lekarz może je wystawić uprawnionym osobom. Musi ono spełniać poniższe wymogi:

E-skierowanie na szczepienie drugą dawką przypominającą wystawia się na:

typ skierowania – Skierowanie na szczepienie (dawka przypominająca II), procedurę (ICD-9) 99.557 – Szczepienie przeciw COVID-19, rozpoznanie (ICD-10) Z25.8 - Potrzeba szczepień przeciwko innym określonym pojedynczym chorobom wirusowym.

Jak prawidłowo oznaczyć kartę szczepienia:

jako numer podawanej dawki należy wskazać: "2" liczba dawek: "przypominająca".

Prawidłowe wprowadzenie karty szczepienia na drugą dawkę przypominającą w gabinet.gov.pl został zaprezentowany także na filmie instruktażowym: adres dostępny TU

Aby prawidłowo oznaczyć skierowanie na drugą dawkę przypominającą, w strukturze e-Skierowania (xml) w polu tytuł należy umieścić informację (dawka przypominająca II), według ścieżki:

<title>Skierowanie na szczepienie COVID-19 (dawka przypominająca II)</title>   

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.

Dowiedz się więcej na temat:

Czytaj więcej