Uniwersytet Medyczny będzie współpracował w Instytutem Łączności. Chodzi o cyfryzację medycyny

2 lat temu 74
Umowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z Instytutem Łączności - Państwowym Instytutem Badawczym zakłada wspólne przedsięwzięcia w obszarze cyfryzacji medycyny nie tylko na terenie Lubelszczyzny Pierwszym zadaniem współpracy będzie opracowanie modelu telemedycznego w diabetologii i okulistyce w zakresie wykrywalności retinopatii cukrzycowej i cukrzycowego obrzęku plamki (DME) W oparciu o wypracowane wspólnie projekty planowana jest w przyszłości współpraca w innych dziedzinach medycyny

Telediagnostyka w okulistyce

Pierwszym wspólnym projektem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego będzie realizacja pilotażowego programu badawczego dotyczącego telediagnostyki w diabetologii i okulistyce. Projekt jest jednym z przedsięwzięć wypracowanych w ramach Rady ds. Cyfryzacji UMLub.

Celem działań z Instytutem Łączności będzie opracowanie modelu telemedycznego w diabetologii i okulistyce w zakresie wykrywalności retinopatii cukrzycowej i cukrzycowego obrzęku plamki (DME) wśród mieszkańców województwa lubelskiego.

Współpraca z lekarzami rodzinnymi

Wartością dodaną przedsięwzięcia będzie wzmocnienie współpracy z lekarzami rodzinnymi w regionie. W niedalekiej przyszłości w oparciu o te rozwiązania planowana jest współpraca w innych dziedzinach medycyny.

Za realizację programu po stronie Uniwersytetu Medycznego odpowiadać będzie zespół specjalistów pod kierownictwem prorektora ds. umiędzynarodowienia, cyfryzacji i promocji, prof. dr hab. Roberta Rejdaka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.

Dowiedz się więcej na temat:

Czytaj więcej
Radio Game On-line