Powstanie nowy szpital onkologiczny. Wydłużono czas na składanie ofert
Trwa przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Jest to największa w historii regionu inwestycja w zdrowie.
- Mając na uwadze zainteresowanie potencjalnych wykonawców realizacją budowy nowego szpitala, prowadzące przetarg Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii podjęło decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert przez wykonawców - informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Wspomniany termin wydłużono z 10 czerwca do 29 lipca.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, na obecnym etapie prowadzonego postępowania przetargowego trzy firmy, które są zainteresowane realizacją inwestycji, złożyły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące specyfikacji zamówienia publicznego.
Aby przybliżyć potencjalnym wykonawcom uwarunkowania, w jakich przebiegać będzie realizacja inwestycji, ma zostać zorganizowane spotkanie informacyjne.
Trzy placówki znajdą się w jednej lokalizacji
Przypomnijmy, że budowa wrocławskiego szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.
Prawdopodobnie na początku 2027 roku placówka będzie mogła zacząć przyjmować pacjentów.
Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu będzie skupiał w jednej lokalizacji wielospecjalistyczne funkcjonalności i zakresy lecznictwa realizowane dotychczas przez trzy placówki medyczne prowadzone przez samorząd województwa dolnośląskiego. Mowa tu o:
Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO), Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc (DCChP) oraz Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku (DCTK z KBDSz).Pierwszy przetarg bez rozstrzygnięcia
Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta od firmy PORR SA na kwotę ponad 1,42 mld zł. Oferta była dwukrotnie wyższa od szacowanej wartości inwestycji, zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, wynoszącej ponad 720 mln zł i współfinansowanej przez samorząd województwa oraz rząd.
Ze względu na wysokość kwoty jedynej złożonej oferty przetarg nie został rozstrzygnięty. Podjęta została decyzja o ogłoszeniu nowego przetargu w szerszej formule, aby możliwe było poznanie ofert od wielu wykonawców - podkreśla Michał Nowakowski.
Samorząd województwa podjął w połowie maja tego roku decyzję o zwiększeniu finansowania inwestycji. Kwota na realizację całości przekracza
więc obecnie 1 miliard złotych.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Dowiedz się więcej na temat: