Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym pilotażu
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w zakresie elektronicznej rejestracji centralnej na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.
We wskazanym rozporządzeniu wprowadzono zmiany:
w § 7 ust. 1 pkt 2 otrzymuje brzmienie:"2) etap ewaluacji programu pilotażowego, który trwa od dnia 1 grudnia 2022 roku do dnia 31 marca 2023 roku";
§ 12 otrzymuje brzmienie:"§ 12. Ocena wyników programu pilotażowego jest dokonywana przez ministra właściwego do spraw zdrowia na podstawie sprawozdania, o którym mowa w § 7 ust. 3 pkt 2.";
po § 13 dodaje się § 13a w brzmieniu:"§ 13a. 1. Realizatorzy programu pilotażowego, od dnia 1 grudnia 2022 roku do dnia 31 marca 2023 roku, mogą prowadzić elektroniczną rejestrację centralną na warunkach określonych w § 8.
2. W przypadku realizatorów programu pilotażowego, o których mowa w ust. 1, § 9 i § 13 nie stosuje się".
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem § 1 pkt 3, który wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia z mocą od dnia 1 grudnia 2022 roku.Szczegóły dotyczące pilotażu
Przypomnijmy: wspomniany program pilotażowy obejmuje świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu kardiologii, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.
- Jego realizatorami są świadczeniodawcy udzielający na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, świadczeń z co najmniej jednego z tych zakresów, którzy zostali podłączeni do systemu P1, posiadają własne oprogramowanie umożliwiające obsługę skierowań w postaci elektronicznej, raportowanie zdarzeń medycznych oraz obsługują e-skierowania i raportują zdarzenia medyczne, a także zapewniające możliwość realizację elektronicznej rejestracji centralnej na świadczenia lub mają możliwość korzystania z aplikacji gabinet.gov.pl w celu realizacji elektronicznej rejestracji centralnej na świadczenia oraz gwarantują możliwość elektronicznej rejestracji centralnej na świadczenia przez nich udzielane – czytamy w uzasadnieniu.
Z kolei celem programu jest dokonanie oceny efektywności nowego rozwiązania, jakie stanowi elektroniczna rejestracja centralna.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Dowiedz się więcej na temat: