Biotechnologiczna spółka rozszerza współpracę dotyczącą walidacji testów na koronawirusa

1 lat temu 55
13 lipca została podpisana umowa między genXone a Pure Clinical na profesjonalne usługi z zakresu badań klinicznych wyrobów medycznych Umowa dotyczy dokonania oceny skuteczności działania testów antygenowych - Wiemy, że ta sfera potrzeb związanych z walidacją będzie się rozszerzać - podkreśla dr Michał Kaszuba, prezes zarządu genXone

Biotechnologiczna spółka rozszerza współpracę dotyczącą walidacji testów na koronawirusa

13 lipca została podpisana umowa między genXone a Pure Clinical na profesjonalne usługi z zakresu badań klinicznych wyrobów medycznych.

Wspomniana umowa dotyczy dokonania oceny skuteczności działania testów antygenowych.

Wartość obecnej - już trzynastej - umowy to 60 tys. zł netto. Łącznie genXone za swoje usługi związane z walidacją otrzymał prawie milion złotych.  

Sprawdzanie wyrobów medycznych jest regulacyjnym wymogiem. W związku z tym, genXone od początku swojej działalności rozszerza ofertę i aktywnie wykorzystuje nowoczesną bazę laboratoryjną do świadczenia zaawansowanych usług dla podmiotów zewnętrznych.

- Nasze aboratorium Diagnostyki Molekularnej oraz posiadane technologie uprawniają nas do świadczenia takich złożonych usług. Wiemy, że ta sfera potrzeb związanych z walidacją będzie się rozszerzać - podkreśla dr Michał Kaszuba, prezes zarządu genXone.

- Jako spółka biotechnologiczna jesteśmy otwarci na wszelkie kontakty i współpracę, która rozszerza obszary badań, diagnostyki i analizy. Pandemia z jednej strony pokazała, jak ważne jest badanie zmienności koronawirusa, aby szukać coraz skuteczniejszych metod walki z nim, ale co ważniejsze zwróciła uwagę na znaczenie i nieodzowność rozwoju badań nad genetyką mikroorganizmów - dodaje Kaszuba. 

Spółka w swojej działalności koncentruje się na trzech obszarach

Spółka koncentruje się na trzech obszarach. Pierwszy – to rozwój istniejących produktów do sekwencjonowania dla swoich klientów.

Drugim jest dalszy rozwój i praca nad Nanobiome 2.0., a więc wejście w obszar funkcjonalności mikrobioty jelitowej. Tu spółka koncentruje się na rozwinięciu i wprowadzeniu nowych elementów bioinformatyki w celu stworzenia dodatkowych ścieżek analizy danych biologicznych, powiększających wachlarz możliwości wnioskowania na temat mikrobioty jelitowej, oraz rozszerzeniu współpracy ze środowiskiem dietetyków.

Trzecim obszarem wynikającym ze strategii jest kontynuacja i rozbudowywanie współpracy z partnerami.

Przypomnijmy, że Laboratorium genXone jako pierwsze w Polsce wykryło obecność brytyjskiej odmiany koronawirusa. genXone, zajmując się sekwencjonowaniem wariantów koronawirusa obecnych w społeczeństwie, kontynuuje także ten obszar aktywności.

Spółka wychodzi z założenia, że nadzór nad mutacjami wirusa musi być prowadzony stale, aby można było być przygotowanym na pojawienie się potencjalnie groźniejszej odmiany. To już ma miejsce w związku z rozszerzającą się liczbą przypadków osób zarażonych nowym wariantem Omikron. Powoduje on podobne efekty, ale jest bardziej zakaźny niż wcześniejsze warianty koronawirusa.

W związku z tym spółka kontynuuje nadal działalność diagnostyczną w zakresie identyfikacji SARS-CoV-2 w Punkcie Pobrań wymazów w Tarnowie Podgórnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.

Dowiedz się więcej na temat:

Czytaj więcej