Medicalgorithmics weźmie udział w badaniu klinicznym, które dotyczy wykrywania migotania przedsionków po operacjach niekardiologicznych. To już trzecia umowa w obszarze badań klinicznych polskiego medtechu.
Medicalgorithmics jest globalnym dostawcą oprogramowania nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej. Narzędzia spółki wykorzystują do analizy danych EKG i tomografii komputerowej serca autorskie algorytmy AI. Firma rozwija swoje systemy już od prawie 20 lat. Coraz częściej są one także wykorzystywane w badaniach klinicznych innych podmiotów. Spółka poinformowała o kolejnej umowie współpracy w tym obszarze.
Warto przeczytać: Spółka SYGLASS zrealizuje polską część projektu ENDOBEAT. Otrzymała dofinansowanie z NCBR
Umowa z Population Health Research Institute (PHRI)
Jej drugą stroną jest jednostka badawcza Hamilton Health Sciences Corporation i McMaster University w Kanadzie. Okres współpracy to 24 miesiące, a obszar badań klinicznych z wykorzystaniem systemów Medicalgorithmics obejmie ośrodki badawcze w Kanadzie i Hiszpanii. Warunki umowy dopuszczają rozszerzenie jej na kolejne państwa.
„Współpraca przy realizacji badań klinicznych to dla Medicalgorithmics nowy obszar rozwoju biznesu, który z sukcesem rozwijamy na całym świecie. Szczególnie perspektywiczny jest obszar zabezpieczenia kardiologicznego w badaniu nowych leków, ale jak widać, skutecznie nawiązujemy współpracę również przy innych badaniach. Medicalgorithmics jest jednym z niewielu dostawców na świecie, dysponujących najwyższej klasy technologią, mogącą w taki sposób wspierać realizację badań klinicznych. To również zasługa naszej obecności na wielu światowych rynkach” – mówi Magdalena Ślusarczyk, dyrektor ds. klinicznych i wdrożenia produktów w Medicalgorithmics.
Celem badania, realizowanego przez PHRI jest wykrywanie migotania przedsionków po operacjach, które nie były bezpośrednio związane z sercem i układem krwionośnym. Jednostka będzie korzystać w nim z 60 urządzeń PocketECG oraz platformy do analizy wyników EKG, wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji do diagnostyki zaburzeń pracy serca.
Komercyjny udział w badaniach klinicznych jest ważnym elementem strategii spółki na lata 2023-2026. Polski medtech jest zaangażowany obecnie w trzy tego typu projekty. Spółka aktualnie negocjuje ponadto swój udział w kolejnych międzynarodowych badaniach.
Warto przeczytać: Pozytywne wieści ze spółki Bioceltix. Wstępne wyniki badania klinicznego innowacyjnego leku
Artykuł Medicalgorithmics rośnie na rynku badań klinicznych. Kolejna współpraca spółki pochodzi z serwisu MamBiznes.pl.