Autor: oprac. KM • Źródło: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych/Rynek Zdrowia • 05 października 2022 17:00
3 października Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych opublikowało komunikat w sprawie prowadzenia kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych przez nieuprawnione podmioty.
Szkolenia w nieuprawnionych podmiotach
Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych poinformowało o mozliwości prowadzenia kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych przez nieuprawnione podmioty.
- Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych jako jednostka podległa Ministrowi Zdrowia i z upoważnienia Ministra Zdrowia sprawująca nadzór nad realizacją kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, informuje, że w Systemie Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) podmiot o nazwie: CKU — spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 1 lok.201, 53-329 Wrocław, który nie posiada statusu organizatora kształcenia, opublikował plany dla kursów specjalistycznych, a tym samym proponuje pielęgniarkom i położnym udział w kształceniu do którego, według stanu na dzień 29 września 2022 r. nie posiadał uprawnień — informuje w komunikacie CKPPiP.
Jak zweryfikować podmiot oferujący szkolenie?
W nawiązaniu do przedstawionej informacji Centrum wystosowało prośbę do wszystkich osób zainteresowanych kształceniem, aby:
weryfikowały uprawnienia podmiotu w okręgowej izbie pielęgniarek i położnych właściwej ze względu na miejsce podejmowanego kształcenia lub w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych; dokonywały rejestracji na kształcenie korzystając wyłącznie z SMK - Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych; po zakwalifikowaniu na dany rodzaj kształcenia sprawdziły, czy posiadają w SMK Elektroniczną Kartę Kształcenia — stanowi ona jedyny dowód ukończenia szkolenia/kursu i warunek przystąpienia do egzaminu końcowego/państwowego.Dowiedz się więcej na temat: