Dwa nowe kierunki studiów podyplomowych na GUMed
Już od października 2023 roku ruszą dwa nowe kierunki studiów podyplomowych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. To Trychologia kliniczna oraz Fizjoterapia dna miednicy.
Pierwszy jest skierowany do absolwentów studiów medycznych, w tym także kierunku lekarskiego, kosmetologii, dietetyki lub innych specjalności (pod warunkiem udokumentowania osiągnięć w zakresie rozwoju trychologii).
GUMed podaje, że celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej, holistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują również do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej. Zajęcia będą prowadzone przez zespół lekarzy, w tym dermatologów, farmaceutów, chemików, kosmetologów oraz przedsiębiorców, dzięki czemu absolwenci zdobędą także wiedzę z zakresu brandingu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – czytamy.
– Trychologia kliniczna to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które łączą rzetelną wiedzę kliniczną z praktycznym podejściem biznesowym i są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku trychologicznego na edukację opartą na najnowszych zdobyczach nauk medycznych. Program studiów obejmuje nauki kliniczne i nauki podstawowe, a słuchacze będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, w tym pracy z pacjentami na oddziałach szpitalnych UCK – powiedziała cytowana w komunikacie dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. uczelni, kierowniczka kierunku.
Kierunek skierowany wyłącznie dla fizjoterapeutów
W przypadku Fizjoterapii dna miednicy, studia te są przeznaczone dla osób posiadających prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty, natomiast wyjątek stanowią osoby posiadające wykształcenie kierunkowe, aktualnie ubiegające się o przyznanie prawa wykonywania zawodu.
– Ofertę tych studiów przygotowaliśmy w kontekście samodzielności zawodowej. To studia dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w fizjoterapii dysfunkcji dna miednicy, a także dla tych, którzy rozpoczynają proces specjalistycznego szkolenia w tym obszarze. To program, który w holistyczny sposób pozwoli objąć pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy – od fizjoterapii przez zagadnienia lekarskie, psychologiczne, dietetyczne czy pielęgnacyjne. Zaproponowany przez nas program pomoże osobom przygotowującym się do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej zrozumieć prawne i zarządcze aspekty – wytłumaczyła cytowana w komunikacie GUMed dr Katarzyna Gierat-Haponiuk, kierowniczka kierunku.
Zajęcia będą przygotowywać do pracy indywidualnej w samodzielnych podmiotach oraz w obszarach szpitalnych. Co więcej – jak wyjaśnia GUMed – program studiów obejmuje m.in. zagadnienia fizjoterapii dna miednicy kobiet, mężczyzn i dzieci, a także zagadnienia z obszaru fizjoterapii anorektalnej czy okołoporodowej. Dodano także, że zajęcia będą się odbywały 1-2 razy w miesiącu w formie dwu lub trzydniowych sesji. Formą zajęć będą wykłady, seminaria oraz zajęcia praktyczne na oddziałach szpitalnych i części ambulatoryjnej UCK.
Oba nowe kierunki studiów podyplomowych powstały w ramach GUMEDICUM, czyli Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczegółowe informacje dotyczące kierunków oraz warunków rekrutacji są dostępne w zakładce poświęconej studiom podyplomowym. Nabór trwa do 15 września.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Dowiedz się więcej na temat: