Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. W obliczu spadających cen Bitcoina, długoterminowi posiadacze tej kryptowaluty pozostają niezachwiani w swojej strategii, a wartość BTC przechowywanych w ich portfelach przekroczyła niedawno 10 miliardów dolarów. Analitycy podkreślają, że ci inwestorzy nie sprzedają swoich zasobów cyfrowych, co może świadczyć o ich silnej wierze w przyszły wzrost cenowy.
Cena Bitcoina spada poniżej 60 000 USD! Ta grupa inwestorów nie sprzedaje BTC
W ostatnich miesiącach rynek kryptowalut doświadczył znaczących wahań, z ceną Bitcoina spadającą poniżej poziomu 60 000 USD. Mimo to długoterminowi posiadacze, czyli ci, którzy trzymają tę kryptowalutę przez ponad 155 dni, nie sprzedają swoich zasobów. Wartość monet BTC przechowywanych przez tę grupę przekroczyła 10 miliardów dolarów, co jest rekordowym wynikiem w historii tej kryptowaluty.
Według Amra Taha (analityka z CryptoQuant) zrealizowana kapitalizacja długoterminowych posiadaczy Bitcoina przekroczyła 10 miliardów dolarów po raz pierwszy. Zrealizowany limit uwzględnia cenę, po której każdy Bitcoin został ostatnio sprzedany, co pozwala na dokładniejsze oszacowanie nastrojów na rynku. Notowania BTC/USD. Źródło: TradingView
Taha podkreśla, że gdy inwestorzy przekroczą granicę 155 dni od zakupu, ich skłonność do sprzedaży znacząco spada, co oznacza, iż są oni mniej podatni na krótkoterminowe wahania cen.
Czytaj więcej: HODLerzy nie sprzedają BTC
Dalsza część artykułu pod filmem
Bitcoin w letniej stagnacji. Co przyniesie wrzesień i przyszły rok?
Brak ożywienia cenowego na Bitcoinie może potrwać do września, jednak niższe stopy procentowe prognozowane na 2025 rok mogą wywołać nową falę wzrostów. Czy BTC zdoła zamknąć sierpień na plusie, przełamując psychologiczny poziom 64 300 USD?
W ostatnich tygodniach BTC znajduje się w stanie stagnacji, co jest typowe dla letniego okresu, kiedy to rynek cechuje mniejsza płynność. Cena tej najstarszej kryptowaluty waha się między 58 000 a 64 000 dolarów, co odzwierciedla zarówno niską zmienność, jak i ograniczone zainteresowanie inwestorów.
Rozpocznij Finansowe Wyzwanie
Dołącz do FundsCap, jednego z czołowych prop tradingów i zdobądź nawet 500 000 EUR w zarządzanie!.
Z najnowszych danych wynika, że w skali miesiąca Bitcoin zanotował spadek o ponad 12%, a obecnie walczy z oporem na poziomie 63 900 USD. Osiągnięcie tego poziomu mogłoby być kluczowym sygnałem dla rynku, ale analitycy z Bitfinex są ostrożni. Według nich, brak płynności może potrwać do września, co może skutkować dalszą zmiennością w dół.
Czytaj więcej: Bitcoin w stagnacji. Czy hossa nadejdzie w 2025 roku?
To główny powód wzrostu Bitcoina w 2024 r. Dolar najtańszy od 13 lat
Kiedy amerykańska Rezerwa Federalna przygotowuje się do potencjalnej obniżki stóp procentowych we wrześniu, na rynkach finansowych zapanowało ożywienie, a napięcie może wymsknąć się spod kontroli w każdej chwili. Jednym z głośniejszych głosów w tej debacie jest Peter Schiff, znany ekonomista i krytyk kryptowalut, który stwierdził, że nadchodzące cięcia stóp procentowych będą „błędem”.
Co więcej, ta decyzja może mieć istotne konsekwencje dla globalnych rynków finansowych, zwłaszcza dla Bitcoina, który ponownie przyciąga uwagę inwestorów poszukujących alternatywnego przechowywania wartości. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w środę w okolice 60 000 USD.
The U.S. dollar just hit a 13-year low against the Swiss franc, another sign that the #Fed's planned Sept. rate cut is a mistake. Monetary policy is too loose. The Swiss franc is leading the #dollar lower, which means Americans will soon be paying much higher consumer prices.
— Peter Schiff (@PeterSchiff) August 27, 2024
Peter Schiff, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat polityki monetarnej USA, w swoim tweecie z 27 sierpnia odniósł się do planowanych działań Rezerwy Federalnej, sugerując, że obecna „luźna polityka pieniężna” jest błędnym krokiem. Zauważył, że dolar amerykański osiągnął swoje 13-letnie minimum w stosunku do franka szwajcarskiego, co według niego jest sygnałem nadciągających problemów gospodarczych.
Czytaj więcej: Dolar amerykański na rozdrożu: Czy Fed wpadnie w pułapkę?
Polityka Fed-u a przyszłość Bitcoina. Czy BTC osiągnie nowe szczyty?
Arthur Hayes (współzałożyciel giełdy BitMEX) analizuje wpływ działań Rezerwy Federalnej USA na globalne rynki finansowe, w tym na rynek kryptowalut. Wskazuje on, że krótkoterminowe ożywienie gospodarcze wywołane przez banki centralne może prowadzić do wzrostu cen Bitcoina, ale równocześnie niesie ze sobą istotne ryzyka.
Arthur Hayes zwraca uwagę na kluczową rolę Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w kształtowaniu sytuacji na globalnych rynkach finansowych. Obniżki stóp procentowych, jakie były decyzją Fed-u, mogą w krótkim terminie przynieść ulgę tradycyjnym rynkom, ale jednocześnie stanowią one poważne zagrożenie dla stabilności gospodarczej na dłuższą metę.
Były CEO BitMEX-a twierdzi, że obniżenie stóp procentowych może skłonić inwestorów do zamykania pozycji carry trade opartych na jenie japońskim, co może wywołać chaos na rynkach walutowych.
Czytaj więcej: Rezerwa Federalna a rynek kryptowalut
Złoto zaczyna korektę. Jak duża może być przecena?
Cena złota odnotowała znaczący spadek w środę z powodu presji wywieranej przez umacniającego się dolara amerykańskiego oraz ostrożności inwestorów przed kluczowym raportem dotyczącym inflacji w USA, który może dostarczyć wskazówek na temat kolejnych posunięć Rezerwy Federalnej.
W środę (o godz. 16:40) cena złota spadła o 0,67%, osiągając poziom 2508,45 USD, jednak podaż zdołała chwilowo sprowadzić kruszec poniżej psychologicznej bariery 2500 USD. W tym czasie srebro potaniało o 1,91%, osiągając cenę 29,40 USD, co potwierdza negatywny sentyment wobec metali szlachetnych podczas tej sesji. Notowania złota. Źródło: TradingView
– Widzimy niewielką presję ze strony nieco mocniejszego dolara. W tym momencie czekamy na dalsze informacje, które popchną ten rynek w jednym lub drugim kierunku na podstawie danych inflacyjnych. Więc to, co widzimy tutaj, to konsolidacja zysków przed tym raportem – wskazał David Meger z High Ridge Futures.
Czytaj więcej: Ceny złota spadają w obliczu silniejszego dolara i niepewności rynkowej przed kluczowymi danymi o inflacji
Kurs dolara zmienia kierunek? Największy wzrost od kilku tygodni
Dolar amerykański odnotował w środę największe w tym miesiącu odbicie, które nastąpiło po okresie znaczących spadków. Jeszcze kilka dni temu kurs dolara znajdował się na najniższym poziomie od 13 miesięcy. Czy to już koniec deprecjacji USD?
W środę kurs EUR/USD spadł o 0,62% do poziomu 1,1114. W tym samym czasie indeks DXY, który mierzy wartość dolara wobec koszyka sześciu głównych walut, wzrósł o 0,55%, osiągając poziom 101,00. Był to największy dzienny wzrost wartości dolara od połowy czerwca. Notowania EUR/USD. Źródło: TradingView
Pomimo tego, jak na razie, jednodniowego odbicia, sierpień był trudnym miesiącem dla dolara amerykańskiego, który spadł o 3,4%, co stanowi jego najgorszy miesięczny wynik od listopada 2023 roku.
Czytaj więcej: Kurs dolara zaczyna większe odbicie?
Autor poleca również:
Co dalej z ceną złota? Dlaczego tak bardzo podrożało? Przewartościowane euro? Eksperci z OCBC widzą ryzyko odwrócenia trendu Kurs funta wzrósł do najwyższego poziomu od 2022 roku. Jakie są prognozy ekspertów?Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>