Kurs Bitcoina od dłuższego czasu nie może przebić psychologicznej granicy 70 tys. dol. za monetę. Eksperci analizują przyczyny tej stagnacji, wskazując na specyficzne zachowania posiadaczy BTC oraz wpływ innych czynników na zachowanie czołowej kryptowaluty.
Długoterminowi posiadacze Bitcoinów przekazują swoje aktywa nowym inwestorom bitcoinowych ETF-ów, co niejako wpływa na zachowanie cen Zmiany na rynku pracy w USA mogą wpływać na decyzje inwestorów, ograniczając wzrost kursów kryptowalut Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs Bitcoina doświadcza korekty
Gert van Lagen, ceniony trader, zauważył, że jednym z głównych powodów, dla których Bitcoin nie zdołał przekroczyć poziomu 70 tys. dol., jest dystrybucja monet od długoterminowych posiadaczy do nowych inwestorów, zwłaszcza tych zaangażowanych w fundusze ETF. Już w maju br. ekspert ten zwrócił uwagę na proces, w którym monety BTC, przechowywane dłużej niż 12 miesięcy, trafiają do nowych rąk.
Dane on-chain potwierdzają, iż zjawisko to jest w pełnym rozkwicie, co może mieć długotrwałe konsekwencje dla rynku. Gert van Lagen twierdzi natomiast, że takie dystrybucje w przeszłości prowadziły do „parabolicznych” odkryć nowych szczytów cenowych, po których następowały długotrwałe bessy. Obecna sytuacja wydaje się potwierdzać te założenia, mimo iż Bitcoin nie osiągnął jeszcze poziomu 70 tys. dol.
Pomimo tego, że cena BTC nie przebiła jeszcze wspomnianej granicy, wielu ekspertów pozostaje optymistycznych. Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, prognozuje, iż w przypadku, gdy Bitcoin przekroczy obszar oporu w okolicy 73 tys. dol., może osiągnąć nawet 100 tys. dol. do końca roku. Podobne opinie wyrażają współzałożyciel Fundstrat, Tom Lee, oraz znany handlowiec Peter Brandt, którzy wskazuje, iż cena Bitcoina może osiągnąć nawet 150 tys. dol. w tym cyklu.
Czynniki wpływające na BTC
Warto również zwrócić uwagę na dynamiczny rozwój amerykańskich funduszy ETF spot na Bitcoina. Wspomniane produkty finansowe odnotowały wpływ środków przez 19 dni z rzędu, osiągając drugi co do wielkości napływ w historii (rzędu 880 milionów dolarów). Eric Balchunas, czołowy analityk z Bloomberga, wskazuje na imponującą siłę utrzymania napływu środków do takich funduszy, pomimo zmienności BTC.
Jednakże, nawet przy imponujących przepływach do funduszy ETF, cena BTC znajduje się pod presją zewnętrznych czynników makroekonomicznych. Po publikacji danych o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych w maju br., cena Bitcoina spadła. Wzrost liczby nowych stanowisk pracy był znacznie wyższy niż oczekiwano, co sugeruje, że amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) może nie przyspieszać obniżek stóp procentowych. Taka sytuacja jest niekorzystna dla aktywów ryzykownych, w tym BTC.
Aktualna cena Bitcoina
Wydaje się, że sytuacja na wykresie czołowej kryptowaluty niejako się ustabilizowała. W chwili pisania tego tekstu kurs BTC oscyluje w okolicy 69,5 tys. dol. za monetę. Zmiany zarówno z perspektywy dobowej, jak i 7-dniowej pozostają niewielkie.
Chociaż największa z wirtualnych walut oddalona jest o jedyne około 6% od swojego rekordu wszech czasów z marca br., kluczowym poziomem do pokonania pozostaje 70 tys. dol. za monetę. Obecna aktywność handlowa wydaje się zwiększona. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu BTC wzrósł o ponad 23%.
Autor poleca również:
Sezon na altcoiny za rogiem? Analizy, prognozy i kluczowe wskaźniki na 2024 rok! Bitcoin podnosi się po krachu. Teraz, albo nigdy twierdzi Trader21 To może być najlepsza kryptowaluta w 2024 r. To nie Bitcoin ani Ethereum Jaką cenę osiągnie Bitcoin w najbliższym czasie? Oto realistyczne prognozy Markusa Thielena Kosmiczna cena Bitcoina, Ethereum i XRP na szczycie cyklu byka 2025Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>