Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX-a, przewiduje, że wkrótce zobaczymy fundusz ETF oparty na Dogecoinie. Podczas wywiadu z Raoulem Palem przedsiębiorca ten omówił, dlaczego memecoiny nadal będą przyciągać inwestorów oraz jakie zagrożenia czekają branżę kryptowalut. Tymczasem czolowe wirtualne waluty pod przewodnictwem Bitcoina (BTC) notują strate w zakresie dobowym.
Arthur Hayes uważa, iż po zatwierdzeniu funduszy ETF dla Bitcoina i Ethereum, Dogecoin również otrzyma swoje miejsce na rynku Memecoiny, takie jak DOGE, mają przed sobą świetlaną przyszłość dzięki prostocie i popularności wśród nowych inwestorów Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plDogecoin i fundusz ETF
Arthur Hayes, współzałożyciel giełdy kryptowalut BitMEX, wykazał przekonanie, że fundusz ETF oparty na Dogecoinie jest nieunikniony. Jego zdaniem, po wprowadzeniu ETF-a spot na BTC i ETH na amerykańskie rynki publiczne, regulatorzy nie będą mogli ignorować popularności DOGE. Wspomniany inwestor podkreśla, że instytucje finansowe chcą zaistnieć na rynku kryptowalut, a Dogecoin, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych memecoinów, stanowi dla nich atrakcyjną opcję inwestycyjną.
Podczas wywiadu z dyrektorem generalnym Real Vision, Raoulem Palem, wspomniany inwestor wyraził swoją opinię na temat przyszłości kryptowalut i wirtualnych walut meme. Wskazał on na swoje ulubione kryptowaluty oraz największe zagrożenia dla branży. Arthur Hayes zaznaczył, iż memecoiny, takie jak Dogecoin, mają przed sobą świetlaną przyszłość, zwłaszcza w kontekście coraz bardziej rozbuchanego rynku, na który wpływają działania Rezerwy Federalnej (Fed) i Departamentu Skarbu USA.
To może Cię zainteresować: Kup tę kryptowalutę! Zostaniesz milionerem, twierdzi Kiyosaki
Memecoiny zyskują na popularności
Memecoiny, zdaniem byłego CEO BitMEX-a, cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją prostotę. Jak sam mówi: „Dla osoby, która właśnie została wtajemniczona w kryptowaluty, jest to dosłownie najłatwiejsza do zrozumienia”. Nie trzeba tu znać złożonych technologii, takich jak blockchain czy kryptografia, co czyni wirtualne waluty meme bardziej przystępnymi dla szerokiego grona odbiorców.
W zeszłym tygodniu Arthur Hayes w swoim blogu argumentował, że to dobry moment, aby zająć długą pozycję na Bitcoinie, a następnie na tzw. shitcoinach. Jego zdaniem, niskie stopy procentowe, jak te wprowadzone przez Bank Kanady i Europejski Bank Centralny, sprzyjają inwestycjom w bardziej ryzykowne aktywa, takie jak memecoiny.
Zarówno Hayes, jak i Pal ujawnili również, że znaczna część ich portfeli składa się z kryptowalut meme z motywem psów, takich jak Dogecoin (DOGE), BONK i dogwifhat (WIF). W ich opinii, Dogecoin ma duże szanse na uruchomienie w przyszłości dedykowanego mu ETF-a spot w Stanach Zjednoczonych. Wedle smiałych prognoz może do tego dojść nawet pod koniec obecnego cyklu hossy. Współzałozyciel BitMEX-a podkreśla, że DOGE jest najstarszym memecoinem dostępnym na platformie Robinhood, co dodatkowo wzmacnia jego pozycję na rynku.
Co przyniesie przyszłość?
W ciągu ostatniego roku Dogecoin wzrósł o 136%, a WIF, od momentu uruchomienia w grudniu, zyskał niemal 1600%. Hayes i Pal wskazują również na inne kryptowaluty, które warto obserwować w nadchodzących latach. Pal wyznał, że 90% jego portfela stanowi Solana (SOL), którą nazywa „właściwym wyborem”. Hayes z kolei przewiduje, że Aptos (APT) – kryptowaluta zajmująca 27. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej – przegoni Solanę w ciągu najbliższych 1 do 3 lat.
WhiteBIT, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, jest partnerem Comparic.pl. Z platformy aktywnie korzysta ponad 4 miliony użytkowników na całym świecie, generując średni dzienny wolumen obrotu w wysokości 3 miliardów dolarów. Dzięki ponad 270 aktywom dostępnym do handlu w ponad 350 parach handlowych, WhiteBIT zapewnia możliwość handlu szeroką gamą kryptowalut. Akceptuje depozyty w kryptowalutach, a także 10 walutach fiducjarnych, w tym EUR, USD i PLN.
Mimo optymizmu co do przyszłości memecoinów, obaj inwestorzy wskazują na poważne zagrożenia dla rynku kryptowalut. Hayes i Pal zwracają uwagę na duże, scentralizowane podmioty, które kontrolują znaczną część wirtualnych walut. Pal wyraża zaniepokojenie 90% dominacją Derebitu na rynku opcji, podczas gdy Hayes ostrzega, że Coinbase i różne banki, które przechowują Bitcoiny wspierające największe fundusze ETF spot na BTC, mogą stracić dużo pieniędzy swoich klientów.
Hayes zaznacza: „Jeśli mam zamiar zhakować kryptowaluty, zaatakuję jednego z tych amerykańskich depozytariuszy – jednego z tych banków”. Jego zdaniem, banki te nigdy wcześniej nie musiały przetrzymywać aktywów, których utrata nie mogłaby zostać zrekompensowana pomocą ze strony Skarbu Państwa lub Fed.
W chwili pisania tgo tekstu Dogecoin handluje w okolicy 0,142 dol. za monetę. Aktualnie z kapitalizacją rynkową przekraczającą 27 mld dol. plasuje się on na 8 pozycji w rankingu najwiekszych kryptograficznych projektów. Od swojego ATH cenowego ustanowionego w maju 2021 r. w pobliżu 0,7376 dol. dzieli go ponad 80%.
Autor poleca również:
Rewolucja Ripple w kolejnym kraju. XRP wystrzeli na 3 USD? Bitcoin znów mocno traci! Inwestorzy powinni się jednak cieszyć. Dlaczego? Akcje tej firmy przegoniły Apple w 2024 roku. Wzrost o ponad 150%! Te wydarzenia mogą wpłynąć na kurs Bitcoina (BTC) w tym tygodniu Kurs Bitcoina oddalony od ATH o 6%. Dlaczego cena BTC nie rośnie?Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>