Dramatyczna scena na przejściu dla pieszych. Wszystko nagrały miejskie kamery [WIDEO]

2 mies. temu 3

Zdarzenie miało miejsce w centrum Garwolina na ulicy Kościuszki. Niebezpieczną sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

r e k l a m a

Garwolińscy policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drogach: do kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni znajdując się już na pasach oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze.

Do apeli o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych nie zastosował się jednak młody, 23-letni kierowca, który kilka dni temu na jednym ze skrzyżowań w Garwolinie, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych przy zielonym świetle, 42-letnią kobietę. Poszkodowana nie miała żadnej możliwości ucieczki. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Patrząc na zapis kamer miejskiego monitoringu, aż trudno uwierzyć, że nic poważnego jej się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

r e k l a m a

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za przewinienie czeka go również sprawa w sądzie.

źródło: policja.pl

wideo: tamże

Czytaj więcej